همانطوریکه میدانید، بخش رایتینگ آیلتس هم برای دو آزمون جنرال و آکادمیک متفاوت است. در این مقاله به بررسی و معرفی آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک میپردازیم.

 

رایتینگ آیلتس آکادمیک از دو بخش تسک ( بخش ) تشکیل شده است: رایتینگ تسک 1 و
سوالات آزمون رایتینگ جنرال با رایتینگ آکادمیک تفاوت دارد.
در تسک 1 آزمون آکادمیک یک تصویربه شما داده می شود که شامل اطلاعانی است که می تواند به صورت جدول، گراف ، چارت و با دیاگرام باشد. و از شما خواسته می شود اطلاعاتی را که می بینید خلاصه، توصیف و یا توضیح دهید.
اطمینان حاصل کنید که پاسخ شما شامل سه بخش اصلی : مقدمه، نظر کلی و اطلاعات کلی از اعداد و ارقام داده شده در دیاگرام باشد.
در قسمت رایتینگ تسک 2 شما با یک دیدگاه، استدلال یا مشکل مواجه می شوید.
این مباحث می تواند در رابطه با محیط زیست، مهاجرت ، فرهنگ، تکنولوژی و ... تفاوت داشته باشد.
از شما خواسته میشود تا در مورد یک دیدگاه موافقت یا مخالفت کنید ، در مورد دو دیدگاه مختلف بحث کنید، در مورد مزایا یا معایب یک موضوع بنویسید و یا در مورد دلایل به وجود آمدن یک مشکل معین توضیح دهید وبرای آن راه حل ارایه دهید .
فرمت نوشته شما در تسک دو رایتینگ آکادمیک باید در قالب انشا باشد.(برای تسک 1 حداقل 150 کلمه و برای تسک دو حداقل 250 کلمه.)

پیشنهاد می شود که 20 دقیقه اول را برای نوشتن تسک یک بگذارید و سپس سراغ تسک دو بروید اما میتوانید هرکدام که برای شما بهتر است را انجام بدهید.

 

ایا میتوانم پاسخ های خود را با حروف بزرگ بنویسم؟

بله میتوانید از تمامی حروف بزرگ در بخش listening و reading آیلتس استفاده کنید.
اگر در بخش Writing از حروف بزرگ استفاده می کنید ، مطمئن شوید که علایم نگارش شما صحیح است و اگزمینر می تواند ابتدا و انتهای جملات شما را تشخیص دهد .

 

آیا برای آزمون آیلتس باید با مداد بنویسم؟

مداد برای جواب دادن به بخش های listening,readingو writing توصیه می شود. این امر به این دلیل است که برگه ها اسکن خواهند شد و با مداد بهترین عملکرد را نشان می دهد. همچنین این بدان معناست که می توانید کلمات را به راحتی پاک و بازنویسی کنید. اگر فراموش کردید مرکز آزمون برای شما فراهم می کند.

 

آیا باید در اول خط پاراگراف ها به اندازه یک کلمه فاصله بگذاریم و بعد شروع به نوشتن کنیم؟

نیازی به انجام این کار نیست. بهتر است که بین هر پاراگراف یک خط فاصله ایجاد شود تا تشخیص پاراگراف ها برای مصحح آسان تر شود.

 

چگونه می توانم نمره writing خود را افزایش دهم؟

قبل از آزمون، معیارهای ارزیابی نمره در writing آزمون های جنرال و آکادمیک را با دقت مطالعه کنید. اگزمینر رایتینگ شما را بر اساس چهار معیار مربوط به رایتینگ تسک 1 و 2 ارزیابی می کند.

به یاد داشته باشید که تسک 2 رایتینگ ارزش نمره ای دو برابر تسک 1 دارد .شما می توانید با تمرین رایتینگ خود را بهبود ببخشید.