Skimming and scanning

شما باید  برای به دست آوردن نمره بالا هردو مهارت اسکیم و اسکن را آموزش دیده باشید.
اسکیم کردن به معنی فهمیدن تمامی جزییات متن نیست و فقط فهم موضوع کلی و چیدمان آن است.
شما باید تمامی متن را در عرض 2 الی 3 دقیقه اسکیم کنید و ایده ی‌کلی متن را بفهمید. تایم بیشتری را به آن اختصاص ندهید و همزمان با آن زیر کلمات کلیدی را خط بکشید.

 

Develop your speed reading skills

هر بخش در آزمون آیلتس زمان مشخصی دارد که این زمان محدود استعداد های شما را در مدیریت زمان به چالش می کشد!
شما باید روی سرعت خواندن مطالب انگلیسی و فهم آن کار کنید تا بتوانید در زمان مشخص شده با استفاده از تکنیک اسکیم و اسکن پاسخ سوالات را پیدا کنید.

 

Don’t try to understand the full passage

وظیفه ی شما در این بخش تنها پیدا کردن پاسخ سوالات است نه خواندن تمامی متن! بیشتر سوالات توانایی شما را در یافتن اطلاعات خاص داده شده به شما و سپس درک جمله ای که حاوی این اطلاعات است ، آزمایش می کنند.

 

Developing vocabulary
این موضوعی است که باعث میشود بیشتر داوطلبان نتوانند نمره دلخواهشان را به دست آورند زیرا دامنه لغات خود را گسترش نداده اند. باید سعی کنید تا با استفاده از متون آکادمیک و جنرال (به خصوص متون کتاب های کمبریج) روی یادگیری لغاتی که کمتر رایج هستند و کالوکیشن هایی که به همراه آن ها استفاده می شود تمرین کنید.

 

Grammar

با ارتقا سطح گرامری خود قطعا نمره ی بخش ریدینگ شما هم بهبود خواهد یافت. چرا که بسیاری از جواب های اشتباه داوطلبین آیلتس در این بخش ممکن است در انتخاب گزینه ای باشد که فقط از نظر گرامری مشکل داشته باشد و به دلیل این که از نظر گرامری به جواب دقت نشده است ممکن است گزینه اشتباه انتخاب شود.

 

Practice makes perfect!

تنها با تمرین مداوم میتوانید سطح ریدینگ خود را ارتقا ببخشید. اگر مدت زیادی تا زمان امتحان شما باقی مانده است باید با خواندن متون سطح بالا با موضوعات متفاوت جنرال و آکادمیک توانایی خود را در درک مطلب بالا ببرید.
سایت های خبری مختلف را مطالعه کنید و تاثیر آن را در کمتر از چند هفته مشاهده خواهید کرد.