وقتی حرف در مورد منابع مهم آیلتس میشه همه دنبال این هستن که ببینن اونایی که نمره های خیلی خوبی گرفتن تو آزمون آیلتس چه کتابایی خوندن.

 قطعا هیچ کس نمیتونه منکر این موضوع بشه که داشتن منتور خوب میتونه بسیار تاثیر گذار باشه در گرفتن نمره خوب، اما همیشه یک سری محدودیت ها هست برای بعضی آدما مثل کمبود آموزشگاه خوب، هزینه بالای کلاس ها، ارتباط برقرار نکردن با نحوه تدریس و ...
ما تصمیم گرفتیم بر اساس تجربه ی چندین ساله ای که داریم و تجربه های اساتید و دانشجوها یک سری منابع معتبر و تو این صفحه بهتون معرفی کنیم که بیشترشون و میتونین از طریق اینترنت به همراه فایلاشون دانلود کنید و سطح اسکیلهاتون رو افزایش بدین. 
اما اینو فراموش نکنید خوندن تعداد منابع کمتری که معتبر هستن خیلی بهتر از اینه که دور و برتون و با کلی منابع مختلف شلوغ کنین و باعث گیج شدن خودتون بشین.

راستی آیلتس ایران زمین میتونه با توجه به تایین سطحتون بهتون منابع مفید و به صورت فرد به فرد معرفی کنه

سری کتاب های Mindset ( از انتشارات کمبریج) :

این سری کتاب ها ۴ سطح بندی مختلف دارن (foundation,1,2,3)
اینمجموعه کتاب، یکی از منابع خودخوان آزمون آیلتس است که زبان‌آموز را در مهارت‌های مختلف آزمون ایلتس، چیره دست می‌کند. مجموعه مایندست محصول مشترک دانشگاه کمبریج و Cambridge Assessment English است که ۴ سطح زبانی را در بر می‌گیرد. این سری کتاب‌ها یکی از منابع آزمون آیلتس آکادمیک هستند.
هر سطح شامل استراتژی های یادگیری، تمرین مهارت‌ها و تمرین های مشابه آزمون اصلی برای کمک به زبان‌آموزان در رسیدن به هدف خود می باشد.

                                                                                                                            mindset-for-ielts-foundation-min_1.jpg  


کتاب Oxford Word Skills Basic:

کتاب آموزش زبان «Oxford Word Skills Basic» را «Ruth Gairns» و «Stuart Redman» تالیف کرده‌اند. مجموعه‌ی آموزش زبان Oxford Word Skills در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است. این مجموعه از مهم‌ترین و بهترین مجموعه‌های آموزش واژگان زبان انگلیسی محسوب می‌شود. هر یک از سطح‌های این مجموعه، شامل یک کتاب و یک نرم‌افزار، ٢٠٠٠ لغت را دربردارد. در هر سطح، هشتاد درس در نظر گرفته شده است که زبان‌آموز را از سطح مقدماتی تا پیشرفته هدایت می‌کند. درس‌های این کتاب جذاب و سرگرم‌کننده هستند و اشتیاق یادگیری را در مخاطب برمی‌انگیزند. نرم‌افزار ارائه‌شده همراه این کتاب شامل تلفظ همه‌ی واژگان و تمرین‌های متعدد و متنوع است.

 
Oxford-word-skills-22.jpg لینک دانلود      


کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS:

یکی از کتاب‌های برتر آمادگی آزمون آیلتس می‌باشد که توسط انتشارات کمبریج برای افرادی که می خواهند آمادگی خود را برای شرکت در آزمون آیلتس بالا ببرند منتشرشده است. کتاب حاضر هم برای آزمون آیلتس آکادمیک قابل‌استفاده می‌باشد و هم برای آزمون آیلتس جنرال.
کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS دربردارنده ٥ فصل می‌باشد که چهار فصل اول هرکدام به یکی از مهارت های شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری می‌پردازد و فصل آخر نیز حاوی ٨ آزمون آزمایشی تافل می‌باشد که برای هر آزمون یک پاسخنامه جامع ارائه‌شده است. فصل مربوط به مهارت Speaking دارای ویدئو نیز می‌باشد. در این کتاب همچنین نکات بسیار مفیدی نیز در خصوص نحوه پاسخ دادن به سؤالات این آزمون وجود دارند.

 

photo_2020-08-23_02-35-02111.jpg

 لینک دانلود


مجموعه کتاب های Cambridge IELTS:

منابع فوق العاده مفید برای داوطلبان آزمون آیلتس است،هر کتاب از این مجموعه شامل ۴ آزمون برای هر مهارت است که توسط انتشارات کمبریج تهیه می شوند. این آزمونها هم شامل آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) و هم جنرال (General IELTS) می باشند. این کتاب همچنین دارای پاسخ های هر چهار ازمون است که به همراه آن فایلهای صوتی آزمون مهارت شنیداری نیز ارائه می شود. در آزمون مهارت نوشتاری (Writing) نمونه هایی از مقالات واقعی که داوطلبان این آزمون می نویسند را به همراه نمره کسب شده و نقاط ضعف و قوت آنها در انتهای هر آزمون قرار داده است.
نکته دیگر در خصوص این مجموعه این است که برای آزمون مهارت های درک مطلب (Reading) و شنیداری (Listening) نحوه محاسبه نمره در انتهای کتاب توضیح داده شده است.
تاکنون ١٥ جلد کتاب از این مجموعه انتشار یافته است. با توجه به تغییراتی که در سال های اخیر در امتحان آیلتس ایجاد شده است پیشنهاد می شود از کتاب های جدید تر این مجموعه استفاده شود. جلد های ١ تا ٥ تفاوت نسبتا زیادی با امتحان آیلتس کنونی دارند .

Cambridge-IELTS1.png

لینک دانلود


کتاب Vocabulary for IELTS:

کتاب Vocabulary for IELTS توسط انتشارات کمبریج منشر شده است و واژگان آزمون آیلتس را آموزش می دهد. واژگانی که در این کتاب آموزش داده می شوند برای زبان آموزانی است که می خواهند نمره ٦ آزمون آیلتس را بگیرند.Vocabulary for IELTS حاوی نکات مفید برای متقاضیان آزمون آیلتس است؛ این کتاب همچنین به بخش های مشکل این آزمون نیز می پردازد. مثلا شما می توانید واژگانی را که برای تحلیل داده ها و فرآیندها مورد نیاز است را در این کتاب یاد بگیرید. واژگانی که در این کتاب آموزش داده می شوند در متون و موقعیت ها بکار برده شده اند که به فهمیدن زبان آموزان کمک زیادی می کند.
کتاب Vocabulary for IELTS به بعضی از اشتباهات متداولی که زبان آموزان انجام می دهند نیز پرداخته است و این خود زبان آموزان کمک می کند تا از انجام این اشتباهات جلوگیری کنند. کتاب حاضر تست های را به طور مکرر در کتاب ارائه کرده است که می توانید میزان پیشرفت خود را بسنجید. پاسخ کلیه تست های در پایان کتاب نوشته شده اند.

 

1111.jpg

لینک دانلود

 

کتاب Vocabulary for IELTS advanced:

یادگیری واژگان کاربردی و اختصاصی آزمون آیلتس، یکی از ملزومات اصلی موفقیت شما زبان آموزان عزیز در این آزمون بین‌المللی می‌باشد. یکی از کتاب‌های بسیار مفید برای یادگیری لغات ضروری آیلتس برای زبان آموزان سخت‌کوشی که به دنبال نمره‌های بالای آیلتس و تافل هستند(بالای 6.5 آیلتس بالای 80 تافل) کتاب لغات Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced است .
این کتاب تمرکز ویژه‌ای به Collocation ها داشته و از این نظر در سنجش با کتاب‌هایی مثل 504، Oxford Word Skills یا Vocab in Use، بسیار بالاتر قرار می‌گیرد. همچنین بسیاری از نکته‌های ریز یا کلی اما کمتر شناخته‌شده آیلتس در هر چهار مهارت Speaking، Listening، Reading، Writing در این کتاب به‌وضوح و به شکلی کاربردی و ساده توضیح داده‌شده است.

2222.pngلینک دانلود


کتاب Cambridge Grammar for IELTS: 

 Cambridge Grammar for IELTS برای داوطلبان آزمون آیلتس منتشر شده است. این کتاب برای تقویت گرامر زبان آموزان است اگرچه در امتحان آیلتس به صورت مستقیم از گرامر سوال داده نمی شود.
کتاب Cambridge Grammar for IELTS مطالب را در قالب ٢٥ درس و به صورت شنیداری ارائه می کند. این کتاب سعی کرده است به مطالب گرامری هر دو نوع آزمون آیلتس (یعنی آکادمیک و جنرال) بپردازد. در این کتاب تمریناتی در خصوص گرامر وجود دارد که زبان آموزان باید با گوش دادن به فایل های صوتی کتاب، آنها را پاسخ دهند. در پایان کتاب پاسخ تمرینات به همراه متن فایل های صوتی ارائه شده است.

 212.jpg

لینک دانلود


کتاب COLLINS Writing، Speaking، Listening، Reading for IELTS:

مجموعه کتاب‌های آمادگی آزمون آیلتس کالینز Collins از منابع معروف و پرکاربرد در آمادگی این آزمون در هر چهار مهارت اصلی speaking، listening، writing و reading به شمار می‌روند. در هرکدام از این کتاب‌ها در ١٢ درس به آماده‌سازی زبان‌آموز برای امتحان آیلتس پرداخته می‌شود. اگر مهارت رایتینگ مانعی در جهت کسب نمره‌ی موردنیاز شما در آزمون آیلتس می‌باشد، کتاب Collins Writing for IELTS می‌تواند شمارا در این زمینه یاری دهد.
کتاب رایتینگ کالینز قدم‌به‌قدم شمارا با نحوه صحیح رایتینگ نویسی آشنا می‌کند و می‌توانید اطمینان داشته باشید که چیزی از قلم نمی‌افتد.
همچنین این کتاب شمارا با نگارش رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک آشنا می‌کند. پس از مطالعه این کتاب یاد خواهید گرفت که چگونه رایتینگی مناسب در مورد چارت‌ها، جدول‌ها، نمودارهایی میله ایی و …. بنویسید. لغات موردنیاز، گرامر مناسب جمله نویسی های مقایسه ایی و … همه در این کتاب پوشش داده‌شده‌اند و نکات کلیدی نیز در حاشیه صفحات موجود هستند.
درنهایت، این کتاب برای یادگیری کسانی که نمره‌ی آن‌ها در حد ۵ و یا ۵/۵ بو ده و برای نمره‌ی ۶ و یا بالاتر هدف‌گذاری کرده مناسب و ایده آل می‌باشد.

 collins-listening11.jpg

لینک دانلود


مجموع کتاب های INSIDE READING در ۴ سطح:

مجموعه ای فوق العاده برای بالا بردن سطح Reading ،این کتاب دربرگیرنده مهارت های ریدینگ در عین آموزش لیست آکادمیک لغات (Academic Word List) مورد نیاز برای آزمون های جنرال و آکادمیک است. GAv1kwMAPdCa5BzjERRER.jpg

لینک دانلود


سری کتاب های DESTINATION :Grammar and Vocabulary

همانطور که میدانید در هیچ یک از آزمونهای بین المللی تافل و آیلتس سوالی از بخش ساختار و گرامر نخواهید داشت ولی در عوض در قسمت رایتینگ و اسپیکینگ سطح گرامر انگلیسی شما مورد سنجش قرار خواهد گرفت. کتاب های بسیاری در بازار برای آموزش گرامر وجود دارند ولی سری کتاب های گرامر و لغت Destination از جمله بهترین این کتاب ها هستند. این کتب در ٣ سطح مختلف در اختیار شما زبان آموزان عزیز قرار می گیرند. دوستان عزیزتوجه کنند که این کتب، علاوه بر گرامر، لغات و اصطلاحات هر سطح را نیز شامل می شوند.

 unnamed12.jpg


کتاب گرامر انگلیسی Betty Azar:

کتاب گرامر زبان انگلیسی بتی آذر، با مجموعه تمرینات طبقه بندی شده و فوق العاده طبیعی و high range خود، منبعی بی نظیر برای دستور زبان انگلیسی آیلتس است. برای این که کتابی جامع‌ و مناسب برای یادگیری دستور زبان انگلیسی از سطوح متوسط تا پیشرفته را داشته باشید، کافی است کتاب زبان Understanding and Using English Grammar را با دقت مطالعه کنید. خانم Betty Azar در این کتاب چنان با نثری شیوا و رسا به بیان مباحث گرامر زبان انگلیسی پرداخته اند که هر زبان آموزی در هر سطحی علاقمند به مطالعه این کتاب مفید خواهد شد.کتاب حاضر را Betty Azar تدوین کرده که یکی از پراقبال ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های حال حاضر جهان در زمینه آموزش دستور زبان انگلیسی است.
این مجموعه دارای کتاب های دانش آموزش به همراه فایل های صوتی، کتاب تمرین، کتاب معلم، نرم افزار فعالیت روزانه، بخش های گرامری و تمرینات گوناگون است. همچنین در این مجموعه نرم افزار Talking Head نیز ارائه شده که به صورت صوتی و نیز در قالب متن به صورت فایل های فلش گرامر زبان انگلیسی را به شیوه ای کاربردی و خلاصه وار ارایه می دهد.

unnamed163.jpg

 

سری کتاب های Improve Your Skills:

مجموعه کتاب های Improve Your Skills for IELTS که از انتشارات مک میلان برای بهبود مهارت های لازم در آزمون آیلتس طراحی شده است، شامل دو سطح می باشد که سطح اول برای افرادی است که قصد دارند نمره ای در حدود ٤.٥ تا ٦را کسب نمایند و سطح دوم مربوط به افرادی است که در پی کسب نمره ٦ تا ٧.٥ هستند. هر یک از این سطوح دربردارنده سه کتاب است که یک کتاب مربوط به مهارت Listening ، Speaking و دو کتاب دیگر مربوط به مهارت Reading و Writing است. این سری از کتاب های هم می تواند به صورت خودآموز مورد مطالعه قرار گیرد و هم در کلاس درس.

هر یک از کتاب های این مجموعه دربردارنده ١٠ درس است که هر درس به ارائه یک موضوع خاص و تمرین های مرتبط با همان موضوع می‌پردازد. در پایان کتاب نیز پاسخ تمامی تمرین ها و همچنین الگوهای پاسخ گویی و تمرین برای نمونه ارائه شده است. در بخش رایتینگ یک کتاب مجزا نیز با عنوان Improve Your IELTS Writing Skills نیز به صورت مجزا برای مهارت رایتينگ نآکادمیک ارائه شده است.

 

9780230462861000000.jpg

لینک دانلود


TED TALK

مجموعه Ted با شعار "گسترش ایده های ارزشمند" اولین بار توسط بنیاد Sapling که یک مرکز خصوصی و غیر انتفاعی است در سال ١٩٨٤ میلادی به عنوان کنفرانس ٤ روزه در کالیفرنیا امریکا شروع به کار کرد و موسس آن Richard Saul Wurman بود. پس از آن سمینارهای دوره ای تد به طور منسجم از سال ١٩٩٠ از سر گرفته شد.
بسیاری از شخصیت های بزرگ عرصه سیاست اقتصاد و دارندگان جوایز نوبل مانند‌: جرج اسموت، بیل کلینتون، بیل گیتس، برایان گرین، استیون هاوکینگ، ال گور، لری پیج(موسس گوگل) و... تا امروز در این برنامه حاضر شده و سخنرانی کردند.
مجموعه کامل سخنرانی های TED در سایت TED.COM در دسترس عموم است و می توانید به صورت ویدیویی و صوتی دانلود کنید. البته ویدیو ها دارای زیرنویس و ترنسکریپت زبان های اصلی دنیا هستند البته بعضی از ویدیو ها با ترنسکریپت فارسی اراپه می شوند ولی همه ویدیو ها فارسی را پشتیبانی نمیکنند.