با نزدیک شدن به روز امتحان شما باید خود را برای شرایط آزمون آماده سازید و دقیقا بدانید چه چیزی قبل از آزمون، در طی آزمون و بعد از آن در انتظار شماست. اطمینان حاصل کنید که زود به محل آزمون می رسید و تمام مدارک لازم را با خود به همراه دارید زیرا ممکن است روند چک کردن مدارک و ورود به محل آزمون برای مرکز های مختلف آزمون متفاوت باشد.

جهت تسریع در مرحله check in لطفا از آوردن وسایل غیر ضروری خودداری کنید.

شما میتوانید وسایل خود مانند کیف، گوشی و ... قبل از ورود به محل امتحان به مسوولین تحویل بدهیدو وقتی وارد حوزه شدید و بر روی صندلی مربوط به خود نشستید شما اجازه ندارید با دیگر شرکت کنندگان صحبت کنید.
زمانی که آزمون شروع شد با توجه به زمان بندی ها پیش بروید تا بتوانید به قسمت های مختلف آزمون پاسخ دهیدو اگر سوالی دارید میتوانید دستتان را بلند کنید تا مسوولین به درخواست شما رسیدگی کنند.
پس از اتمام آزمون ، می توانید از اتاق آزمون خارج شوید و وسایل خود را تحویل بگیرید.

لطفا قبل از شروع آزمون Listening نسبت به چک کردن هدفون شخصی خود اقدام نمایید اگر مشکلی داشتید دست خود را بلند کنید تا سریعا پیگیری شود و اگر در امتحان شما از هدفون استفاده نمی شد،اطمینان حاصل کنید که صدا را از بلندگو می توانید بشنوید و اگر نیاز داشتید صدا بلند تر شود همانطور که گفته شد دست خود را بلند کنید و مشکل خود را با یکی از مسئولین در میان بگذارید.

بر طبق قوانین آزمون آیلتس،مدارک شناسایی  شمادر طول آزمون توسط مراقبان مورد بررسی قرار می گیرد.(لطفا در طول آزمون آنها را روی میز قرار دهید.)

برچسب نصب شده  بر روی میز آزمون را در انتهای آزمون از میز خود جداکرده و در زمان تحویل کارنامه همراه داشته باشید.

استفاده از سرویس های بهداشتی طبق قوانین آیلتس به صورت زیر می باشد:

* از شروع Reading تا ۱۰ دقیقه مانده به پایان Reading

* از شروع Writing تا ۱۰ دقیقه مانده به پایان Writing