زمان و نحوه اعلام نتایج

بر طبق مقررات،نتایج آزمون 13 روز بعد از آزمون کتبی ارائه خواهد شد.(همچنین میتوانید نتایج آزمون خود را با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده فرمایید.)

https://results.ieltsessentials.com 

نتایج به مدت ۲۸ روز بر روی سایت باقی خواهند ماند اما نباید از آن به عنوان یک مدرک رسمی استفاده کرد.(لطفا توجه داشته باشید اگر IELTS را برای UKVI گرفته اید، نتایج به صورت آنلاین قابل مشاهده نیستند.)

فرم گزارش تست یا TRF

همانطور که گفته شد کارنامه آیلتس شما پس از ۱۳ روز از تاریخ آزمون آماده میشود. توجه داشته باشید نتایج آیلتس از طریق تلفن و ایمیل فاش نخواهند شد. دقت داشته باشید که گزارش تست خود را باید مستقیما از مرکز آزمون مورد نظر خود درخواست کنید.
شما میتوانید تا حداقل ۵ مورد از کارنامه خود را از مرکز آیلتس British language teaching centre درخواست کنید تا به طور مستقیم به مراکزی که میخواهید ارسال کنند. (به عنوان مثال، دانشگاه ها، دفاتر مهاجرت و ...) .
اگر شما قصد انجام این کار را دارید لطفا هنگامی که برای آزمون ثبت نام میکنید، قسمت مربوط به این مورد را در فرم خود پر کنید.

مدت اعتبار آیلتس چقدر است؟
آزمون آیلتس تا دو سال اعتبار دارد یعنی از تاریخی که امتحان داده اید تا تاریخ دو سال بعد آن، و به همین دلیل اگر شما نیاز به ارائه آن به دانشگاه ها و یا موسسات آمورشی و یا مهاجرتی دارید می توانید در این دو سال آن را به کسانی که تقاضای آیلتس از شما دارند ارائه دهید.
دلیل این موضوع این است که سازمان های برگزار کننده این آزمون معتقدند که بعد از این دو سال امکان دارد شخص مطالب را فراموش کند به این دلیل که ماهیت زبان فرار است و نیاز به سنجش مجدد دارد.
لازم به ذکر است بعضی از دانشگاه ها در صورتی که دو سال از اعتبار آزمون شما گذشته باشد اما شما بتوانید ثابت کنید که در این مدت با زبان انگلیسی در ارتباط بوده اید و در حال ارتقا آن بوده اید مدرک شما را قبول خواهند داشت اما برای اطلاع از این موضوع باید با دانشگاه مورد نظر خود در ارتباط باشید.

قوانین صدور کارنامه

با توجه به کد های امنیتی داوطلب تنها میتواند یک نسخه از آن را برای خود داشته باشد.لازم به ذکر است امکان صدور مجددکارنامه جهت ارسال مستقیم برای مراکز مورد تایید آیلتس با درخواست کتبی متقاضی امکانپذیر است.

دریافت کارنامه

برای دریافت حضوری کارنامه،با همراه داشتن اصل گذرنامه و یا کارت ملی به ساختمان مرکزی مراجعه فرمایید. 

*همراه داشتن فرم Authorization،کپی امضا شده صفحه گذرنامه داوطلب در مدرک شناسایی شخص تحویل گیرنده در صورت مراجعه فرد دیگری به جای داوطلب برای دریافت کارنامه الزامی است.

آیا قصد شرکت دوباره در آزمون دارید؟

هیچ محدودیتی در شرکت دوبار برای آزمون آیلتس نیست و شما میتوانید به محض احساس آمادگی برای انجام تست، آزمون خود را رزرو کنید. لطفا توجه داشته باشید که نمرات شما تنها با تمرین و تلاش بیشتر تغییر خواهد کرد و شما باید تلاش قابل توجهی برای بهبود زبان انگلیسی خود انجام دهید.